Itsudatte Bokura no Koi wa 10 Centi Datta.

Itsudatte Bokura no Koi wa 10 Centi Datta.

Miou Aida oraz Haruki Serizawa spotkali się po raz pierwszy pod drzewem wiśni na ceremonii rozpoczęcia nauki w szkole średniej Sakuragaoka. Ona – wycofana i podchodząca do wszystkiego z rezerwą, zajmująca się sztuką, malowaniem. On – dusza towarzystwa, członek koła filmowego, kręcący filmy. Od tamtej pory wszystkim naokoło wydaje się, że ta dwójka jest parą. Oni pozostają jednak jedynie bardzo dobrymi przyjaciółmi.

Pewnego dnia chłopak i dziewczyna siadają na schodach na zboczu i ona pyta go, czy jest ktoś, kto mu się podoba. Haruki odpowiada, że jest ktoś, kogo on lubi. I pyta ją o to samo… ich dłonie oddalone są od siebie o dziesięć centymetrów.

To krótki, ale bardzo intensywny tytuł o miłości, przyjaźni, przełamywaniu własnych lęków, spełnianiu się w życiu, poświęceniu. Nie ma dłużyzn, każdy epizod jest napakowany emocjami do granic możliwości. Jest momentami łzawo, czy to ze smutku, czy z radości. Zakończenie jest nieco sztampowe, ale gwarantuję, że może niektórych zaskoczyć. Tak czy inaczej, mocno polecam, szczególnie miłośnikom romansów.

CDA
(odcinki 6/6)

Leave a comment