Jump to content
Sign in to follow this  
Star Of Kirito

Napisy w Anime

Recommended Posts

W dniu dzisiejszym (08.10.2019r.) w godzinach wieczornych zostanie opublikowany pierwszy odcinek nowej serii Ore wo Suki nano wa Omae dake ka yo

Jest to również test dodania napisów do naszych produkcji będę wdzięczny za Wasze opinie co o tym myślicie.

OK. Jako że obejrzałem już odcinek i wyłapałem nieco błędów, a które już zgłosiłem to wypowiem się jako pierwszy. Początki bywają trudne. Problemy z synchronizacją (zbyt szybko znikające teksty), czcionka na siłę obsługująca polskie znaki, niemieszczące się na ekranie napisy i ogólnie nie wszystko jest tłumaczone (sporo napisów jest pomijanych) i kilka innych drobnych błędów na które można przymknąć oko. Gdybym miał oceniać od strony technicznej to dał bym tak maksymalnie 3 na 5. Ale podkreślam, od strony technicznej. Bo tak poza tym to rewelacja. O to właśnie chodziło by lektor pierdół nie czytał i choć nie wszystko od strony technicznej wypaliło jak trzeba, widać że w dobrym kierunku to wszystko zmierza. Wiadomo, dobrze zsynchronizować napisy nie jest tak łatwo. Trzeba przy tym trochę posiedzieć i posprawdzać parę razy jak to ostatecznie wygląda i jak to się czyta. Myślę jednak, że jak na pierwszy raz nie wypadło to najgorzej a po ewentualnym poprawieniu zgłoszonych błędów wypadnie to jeszcze lepiej. Czego sobie i wszystkim życzę 😀

Nie mam aż takiej wiedzy aby synchronizować napisy z anime zwłaszcza jak jest ich po 1k linii. Więc ta synchronizacja na obecną chwilę idzie na drugi plan. Ale zobaczę co da się zrobić na poprawionym odcinku.

• Like 1

Napisy mogą być aktualnie w takiej formie jak aktualnie jest dodany odcinek lub w takiej:

875340490_HorribleSubsOrewoSukinanowaOmaedakekayo-011080p(3).thumb.png.a6cf4a82cbf5006b8c84ee3591522dff.png

Niestety na obecną chwilę nie mam możliwości wykombinowania czegoś innego. Dzisiaj siedziałem nad tym ponad 4h i nic niw udało mi się wykombinować z moimi obecnymi możliwościami.

Nie wiem dlaczego te napisy tak wyglądają ponieważ w odtwarzaczu VLC działają normalnie i nic nie ucina.

Po renderowaniu filmu robi się takie coś na to nic nie poradzę.

• Thanks 1

OK. Puki co niech tak zostanie. Jak już napisy opanujesz to po prostu (o ile będzie się Tobie chciało) poprawisz 😀