Jump to content

Projekt SAO INFO (nowe) -> LINK!

Rekrutacja na Pomocnika AnimeNi -> LINK!

Sign in to follow this  
Segan

[Poprawiony Częściowo] Chihayafuru 3 02

Recommended Posts

Tytuł Anime: Chihayafuru 3 02
Link do odcinka: https://www.cda.pl/video/4109833c0
Gdzie jest błąd (podaj w przybliżeniu minutę):

4:35 - Dziewczyna mówi: "Chi, nie zamierzasz tym razem rozprawić się królową?". Na pewno tam tak jest? A nie np.: "Chi, nie zamierzasz tym razem rozprawić się z królową?".
5:05 - Co dodano do planu wycieczki?
8:25 - Date czyta jako cyfrę. Powinno być: "Czemu akurat dwudziestego pierwszego?".
10:05 - Dziewczyna mówi: "Kiedy się zagubisz, dlaczego nie pomyślisz o tym co chciała byś skumulować w sobie, i na podstawie tego nie podejmiesz decyzji?". Może się nie znam ale to zdanie mimo iż jest najprawdopodobniej poprawne, to brzmi trochę dziwnie. Proponowałbym zmienić je na: "Kiedy się zagubisz, dlaczego nie pomyślisz o tym co chciała byś skumulować w sobie, i na tej podstawie podejmiesz decyzję?"
10:42 - Lektor nie nadąża z czytaniem dialogów w klasie. Inną sprawą jest to że ich dialogi są trochę dziwne. Rozumiem że cytują jakieś swoje poematy, ale w wykonaniu lektora to długi tekst czytany ciurkiem. Nie można się połapać co jest cytatem a co komentarzem.
11:15 - Nie "20"a "dwudziestu", i po "widzę że się cieszycie" powinna być krótka pauza bo to chyba koniec zdania. Nie jestem pewien ale ze słuchu wnioskuję że w napisach w tym miejscu nie ma kropki.
12:10 - Zamiast: "Mimo to,  w moim umyśle znajduje się wiele słów moich poprzedników, które są skarbami dziedziczonymi przez lata. By przekazać wam wszystkim i powtórzyć te słowa mądrości zostałem nauczycielem", co na moje ucho brzmi trochę dziwnie, proponuję np.: "Mimo to, w moim umyśle znajduje się wiele słów mych poprzedników, które są skarbami dziedziczonymi przez lata. Z tego powodu, by przekazać wam wszystkim te słowa mądrości, zostałem nauczycielem.".
15:10 - Lektor trochę nie nadąża.
18:30 - Tam jest: "słaby pankt" zamiast "słaby punkt"? Czy może mi się wydaje?
18:55 - Jest tam: "przegrałem 13 kartami", a powinno być: "przegrałem trzynastoma kartami".
20:50 - Jest tam: "W pierwszej połowie wygrałem z nim 10 kartami", a powinno być: "W pierwszej połowie wygrałem z nim dziesięcioma kartami". Chwilę potem jest: "Gdy w zeszłym roku prowadziłem z nim 20 kartami...", a powinno być "Gdy w zeszłym roku prowadziłem z nim dwudziestoma kartami...".

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...